Ochrona prywatnych danych

HitMalware to obecnie jeden z najskuteczniejszych programów zabezpieczających komputer przed złośliwymi wirusami, robakami, trojanami i oprogramowaniem szpiegowskim. Polecam.

Ad-Aware

Program Ad-Aware autorstwa firmy Lavasoft to już niemal legendarne oprogramowanie służące do wyszukiwania programów szpiegujących. Działanie Ad-Aware polega na skanowaniu pamięci, plików i wpisów w rejestrze systemowym i porównywania ich z sygnaturą programu szpiegującego znajdującej się w bazie danych programu, jednocześnie zabezpieczonej przed skanowaniem innych programów typu antyszpiegujących i antywirusowych. Oprócz programów analizowane są również niektóre parametry programów (np. strona startowa przeglądarki) oraz inne elementy wykorzystywane przez złośliwe oprogramowanie. Na podstawie wyników skanowania przedstawiane są wszystkie nierozpoznane oraz podejrzane obiekty, a użytkownik może podjąć decyzję czy pliki skasować, zachować, czy też ich działanie ma być blokowane (kwarantanna). Wersja bezpłatna do użytku domowego ma tę wadę, iż nie jest wyposażona w skaner rezydentny, w wyniku czego obiekty szpiegujące mogą być przez ten program wykrywane tylko podczas ich aktywności w systemie operacyjnym. Mimo, że Ad-Aware nie ma już takiej rzeszy fanów jak jeszcze kilka lat temu, to nadal pozostaje jednym z głównych programów w walce ze szkodnikami, malware i oprogramowaniem szpiegującym.

Komentarze (0) 02.06.2011. 12:02


Nod32 Antivirus


Program antywirusowy doceniany przez miliony użytkowników. ESET NOD32 Antivirus chroni przed wirusami, trojanami, spyware, rootkitami, robakami internetowymi, a także przed adware i phishingiem. Dzięki niewidocznej pracy w tle zapewnia nieprzerwaną ochronę i komfort pracy.

Autoochrona - do ochrony rezydentnej programu ESET NOD32 Antivirus 4.0 zostały dodane dodatkowe mechanizmy ochrony procesów i wpisów rejestru, które zabezpieczają do przed próbą odinstalowania przez złośliwy kod.

Kontrola nośników wymiennych - zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa do funkcjonalności ESET NOD32 Antivirus 4.0 została dodana funkcja ochrony portów USB oraz stacji CD/DVD.

Blokowanie dostępu do stron internetowych - z poziomu konsoli administracyjnej możliwe jest blokowanie dostępu do poszczególnych stron lub całych serwisów WWW.

Zaawansowane skanowanie archiwów - wersja 4.0 ESET NOD32 Antivirus posiada w pełni konfigurowalne parametry skanowania plików spakowanych - administrator może teraz zdecydować o głębokości skanowania archiwów, wielkości pliku lub archiwum oraz limicie czasowym.

Zdalny audyt stacji roboczych SysInspector - ESET SysInspector udostępnia w konsoli centralnego zarządzania szczegółowe informacje o wszystkich komputerach podłączonych do sieci, tzn. działające aplikacje, zainstalowane biblioteki, połączenia sieciowe i wpisy w rejestrze.

Ochrona połączeń szyfrowanych - ESET NOD32 Antivirus w wersji 4.0 zapewnia pełną ochronę komunikacji szyfrowanej poprzez skanowanie protokołów HTTPS i POP3S.

Nod32 to obecnie jeden z najlepszych na rynku programów antywirusowych, znany ze swojej znakomitej heurystyki i szybkości działania. Bardzo wysokie lokaty Noda32 w rankingach AV-Comparatives i VirusBulletin potwierdzają jego skuteczność.

Komentarze (0) 02.09.2009. 13:25