Ochrona prywatnych danych

HitMalware to obecnie jeden z najskuteczniejszych programów zabezpieczających komputer przed złośliwymi wirusami, robakami, trojanami i oprogramowaniem szpiegowskim. Polecam.

Norman Virus Control

Norman

Program antywirusowy cenionej w świecie norweskiej firmy Norman ASA zajmującej się systemami zabezpieczeń. Podstawą programu Norman Virus Control jest wydajny motor skanujący Norman Scaning Engine (NSE) charakteryzujący się dużą szybkością i skutecznością w wykrywaniu dowolnego typu wirusów i innych niepowołanych programów. Program posiada wygodny i polskojęzyczny interfejs, a także jest naprawdę prosty w obsłudze. Uwagę zwraca bardzo nisko skalkulowana cena programu w Polsce, co jednak nie spowodowało wzrostu popularności aplikacji nad Wisłą.

NSE może pracować w dwóch niezależnych trybach "na-dostęp" lub "na-żądanie". Tryb "na-dostęp" powoduje śledzenie każdej operacji zapisu / odczytu plików lub uruchamiania aplikacji, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości wirus jest natychmiast blokowany przed wykonaniem i izolowany, lub od razu usuwany w zależności od konfiguracji programu. Tryb "na-żądanie" uruchamia skanowanie tylko wybranych obszarów komputera (dyskietek, dysków, folderów lub pojedynczych plików). Użytkownik może zlecić test antywirusowy jednorazowo w danej chwili, z pewnym opóźnieniem lub cyklicznie wg założonego klucza. Ważną cechą oprogramowania NVC jest możliwość automatycznego update'u oprogramowania poprzez Internet. Po instalacji program pracując "w tle" jest zupełnie niewidoczny dla użytkowników. Dodatkowym narzędziem usprawniającym automatyczną ochronę antywirusową jest specjalny Task Editor umożliwiający tworzenie skryptów zadaniowych dla NVC.

Norman Virus Control jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla komputerów domowych jak i serwerów MS Windows i NetWare.

24.08.2009. 15:46