Ochrona prywatnych danych

HitMalware to obecnie jeden z najskuteczniejszych programów zabezpieczających komputer przed złośliwymi wirusami, robakami, trojanami i oprogramowaniem szpiegowskim. Polecam.

Coraz więcej ataków internetowych

Z najnowszych danych firmy ScanSafe wynika, że w drugim kwartale tego roku liczba ataków przez internet wzrosła o jedną trzecią, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Najgorsze jest to, że aż 90% z nich to nowe, jeszcze nieopisane ataki. Najbardziej, bo o 37% wzrosło zagrożenie ze strony trojanów służących do kradzieży tożsamości. Większość z nich to różne mutacje Backdoor.Bifrose.

14% wszystkich ataków pochodziło z witryn zainfekowanych botnetem Gumblar. Zdaniem ScanSafe, jeden komputer był atakowany średnio aż 4,5 tysiąca razy.

Komentarze (0) 28.08.2009. 06:19


Krótki żywot nowych zagrożeń

Jak wynika z danych firmy Panda Security, codziennie pojawia się średnio 37 tysięcy nowych zagrożeń, z czego ponad połowa (52 proc.) atakuje przez maksymalnie 24 godziny, a następnie ich miejsce zajmują nowe odmiany.

Jak twierdzi Panda, przyczyny takiej sytuacji są związane z obawą przed wykryciem przez producentów programów antywirusowych i jednocześnie z chęcią osiągnięcia zysków finansowych. Tworząc nowe odmiany zagrożeń, cyberprzestępcy zmniejszają szanse zdemaskowania. Poprzednie wersje stają się bowiem zdiagnozowane i nieszkodliwe.

Panda Security zwraca uwagę na rosnącą liczbę nowych szkodników. W ciągu 20 lat działalności, firma ta do 2008 roku wykryła 18 milionów takich zagrożeń. W ciągu tylko 1,5 roku, do 31 lipca br. liczba ta wzrosła do 30 milionów.

Komentarze (0) 27.08.2009. 12:17