Ochrona prywatnych danych

HitMalware to obecnie jeden z najskuteczniejszych programów zabezpieczających komputer przed złośliwymi wirusami, robakami, trojanami i oprogramowaniem szpiegowskim. Polecam.

Wirus w środowisku Delphi

Specjaliści firmy ESET poinformowali o przechwyceniu próbek wirusa Win32/Induct.A, który przenosi się na kolejne komputery za pośrednictwem aplikacji przygotowanych w zainfekowanym środowisku programistycznym Delphi.

Aplikacje pisane w Delphi znalazły się w zasięgu nowego wirusa Win32/Induct.A, który atakuje przenikając bezpośrednio do programu służącego do tworzenia nowych aplikacji w oparciu język Delphi. Programy przygotowywane w Delphi na zainfekowanej maszynie otrzymują dodatkowy kod wirusa Induct.A, który przedostaje się na komputer użytkownika końcowego w momencie instalacji finalnej wersji programu.

Wirus Win32/Induct.A pojawił się w kwietniu br. roku jako fragment złośliwego kodu dołączającego się do różnego typu koni trojańskich, według firmy ESET najczęściej do Win32/Spy.Banker. Wirus, na razie nieszkodliwy, ma prawdopodobnie na celu udowodnienia możliwości skutecznego zainfekowania środowiska programistycznego Delphi i przenikania wirusa do nowotworzonych aplikacji.

Dostawcy oprogramowania w języku Delphi nie byli świadomi infekcji Win32/Induct.A, dlatego też od kwietnia niektórzy z nich nieświadomie dostarczali swoim klientom rozwiązania zainfekowane wirusem. Od kilku dni użytkownicy tych rozwiązań są alarmowani przez programy antywirusowe o zagrożeniach wykrytych w nowych, oryginalnych aplikacjach.

27.08.2009. 12:00

Komentarze

Artykuł nie był jeszcze komentowany

Napisz komentarz

* = pola wymagane

:

:

:


6 + 9 =