Ochrona prywatnych danych

HitMalware to obecnie jeden z najskuteczniejszych programów zabezpieczających komputer przed złośliwymi wirusami, robakami, trojanami i oprogramowaniem szpiegowskim. Polecam.

Wirusy polimorficzne

W roku 1991 Mark Washburn - Amerykański naukowiec- wynalazł poliformiczny typ wirusów. Typ ten wyróżniał się tym, że jego kod źródłowy był zaszyfrowany, a każda kolejna kopia różniła się od poprzedniej. Mark Washburn sprzedał swój pomysł twórcom programów antywirusowych, lecz nie trzeba było czekać długo, aby systemy zostały zaatakowane tymi wirusami - nastąpiło to jeszcze w 1991 roku.\r\n

\r\nWirusy polimorficzne stanowią poważne zagrożenie, gdyż programy antywirusowe zazwyczaj korzystają z fragmentów kodu szkodnika, który wirus polimorficzny potrafi zmienić. Skuteczną metodą w ich wykrywaniu jest skanowanie heurystyczne - wykrywanie wirusów za pomocą charakterystycznych, najczęściej nietypowych działań, np. automatyczne otwarcie załącznika, wyłączanie niektórych procesów, etc. Przykładem wirusa polimorficznego jest m.in. Bugbear.

02.09.2009. 13:52

Komentarze

Artykuł nie był jeszcze komentowany

Napisz komentarz

* = pola wymagane

:

:

:


1 + 9 =